Spektakle

Jaś i Małgosia

Jaś i Małgosia

Teatr Współczesny w Krakowie zaprasza Dzieci i Dorosłych na pełną czaru, emocji i wspólnej zabawy opowieść o Jasiu i Małgosi!

Historia o perypetiach zagubionego w lesie rodzeństwa, wystawionego na wiele prób, które wpada w ręce Baby Jagi, kończy się szczęśliwie i sprawiedliwie. Pokazuje dzieciom jak niewinność i dobro wygrywa ze złem i jest nagradzane. Odwaga, zaradność i pomysłowość Jasia i Małgosi dodają dzieciom otuchy i wiary we własne siły, a przykład kuszącego domku ze słodkich pierników, który okazał się pułapką, uczy ostrożności. Fantastyczny, cudowny świat baśni rozwija i kształtuje wyobraźnię dziecka oraz daje poczucie sprawiedliwości świata.

Adaptacja Teatru Współczesnego w Krakowie czerpie zarówno z wersji Braci Grimm jak i Jana Brzechwy, komponując je tak, aby historia pozbawiona została przejawów okrucieństwa i mogła zachwycać swoją baśniową mądrością i ciepłym humorem również najmłodsze dzieci.

Barwne kostiumy, bajkowa scenografia, wspaniałe efekty specjalne a nade wszystko aktorzy przeniosą widownię w ten magiczny świat!

Czas trwania: 65 min.
Po każdym spektaklu możliwa organizacja warsztatów teatralnych.

Jaś i Małgosia

Jaś i Małgosia

Jaś i Małgosia