Spektakle

Pan Twardowski

Pan Twardowski

Wedle legendy Twardowski był szlachcicem zamieszkującym w Krakowie w XVI wieku. Jego postać wzorowana jest prawdopodobnie na jednym z czarnoksiężników króla Zygmunta Augusta - tenże miał rzeczywiście istnieć i i wywołać ducha zmarłej żony króla, Barbary Radziwiłłówny, czego dokonał dzięki zastosowaniu magicznego lustra.

Spektakl Teatru Współczesnego w Krakowie z dużą dozą humoru pokazuje barwne perypetie Pana Twardowskiego, jego znajomość i potyczki z Diabłem, Bazyliszkiem (gościnnie z innej bajki) oraz samą… Panią Twardowską!

Pouczająca, zabawna opowieść pełna magii ale i prawd o życiu, zrealizowana z wykorzystaniem niesamowitych efektów specjalnych, z pewnością wciągnie młodą widownię w atmosferę tajemniczych legend osnuwających Kraków. Zapraszamy!

Pan Twardowski

Pan Twardowski

Pan Twardowski

Reżyseria i adaptacja scenariusza: Bartosz Jarzymowski/ scenografia i kostiumy: Barbara Mateja/ muzyka: Maksymilian Czarnecki/ realizacja światła i dźwięku: Mateusz Wójcik.

W spektaklu trwającym 65min. występują aktorzy: Paweł Brandys - Pan Twardowski, Sabina Szarek - Ofka,  Szymon Grzybek/ Łukasz Dąbrowski - Mefistofeles, Maksymilian Czarnecki - Zygmunt August/ Lucyfer/chłop, Katarzyna Gołąb - Maciek/ Barbara/ baba.
Po każdym przedstawieniu możliwa organizacja warsztatów teatralnych.