Spektakle

Robinson Crusoe

Robinson Crusoe

Gwałtowny sztorm rozbija kupiecki statek, a jedyny ocalały, angielski żeglarz i plantator Robinson Crusoe, znajduje ratunek u brzegu nieznanej wyspy. Bezbronny wobec potęgi natury, zdany na własne siły, staje się uniwersalnym synonimem człowieka stającego do nierównej walki z przeciwnościami losu (powstały od jego imienia termin "robinsonada" odnosi się do przezwyciężenia swoich własnych słabości - zarówno tych natury psychicznej jak i fizycznej - życia pełnego wyzwań i silnych wrażeń).

Samotną egzystencję znanego bohatera podróżniczo-przygodowej powieści Daniela Defoe, przerywa dopiero pojawienie się Piętaszka - młodego tubylca, który staje się odtąd wiernym towarzyszem niedoli Robinsona, dzieląc z nim tęsknotę i nadzieję na szczęśliwy powrót do rodzinnego domu.

Niezwykła historia o sile przyjaźni, wytrwałości, lojalności i odwadze, przeniesiona na deski sceny krakowskiego teatru, pozwala bez reszty zagłębić się w zabawne i zarazem poruszające perypetie dwojga bohaterów, którym przyjdzie zmierzyć się z plemieniem bezwzględnych ludożerców czy złowrogą hordą piratów. Barwne kostiumy, wyjątkowo pomysłowa scenografia i oryginalne efekty specjalne przeniosą widzów w niezwykły świat morskich żywiołów, dając im przy tym sposobność wyruszenia wraz z Piętaszkiem i Robinsonem w daleką wyprawę w nieznane, pełną wielkich przygód i nieoczekiwanych zwrotów akcji. Całości dopełnią dowcipne dialogi i wpadające w ucho żeglarskie piosenki, które nadadzą widowisku charakteru i mocy morskich opowieści.

A zatem: Ahoj przygodo!

Robinson Crusoe

Robinson Crusoe

Robinson Crusoe

Reżyseria i adaptacja scenariusza: Bartosz Jarzymowskiscenografia i kostiumy:  Barbara Mateja/ muzyka: Maksymilian Czarnecki/ realizacja światła i dźwięku: Mateusz Wójcik.

W spektaklu trwającym 65min. występują aktorzy: Szymon Grzybek - Robinson, Jakub Perkowski - William/ Piętaszek, Maksymilian Czarnecki - ojciec/ sternik/ ludożerca/ Maur, Katarzyna Gołąb/ Sabina Szarek - matka, papuga, tancerka, marynarz, Paweł Brandys/ Łukasz Dąbrowski - ojciec Williama, koza, kapitan.

Po każdym przedstawieniu możliwa organizacja warsztatów teatralnych.