Spektakle

Romeo i Julia

Romeo i Julia

Historia Romea i Julii Williama Szekspira jest jedną z najbardziej znanych historii świata. Aż do dzisiaj powstało tysiące adaptacji scenicznych i filmowych tego tekstu, setki dzieł sztuki i poematów, dziesiątki trawestacji tej historii. Historii wielkiej, tragicznej miłości...

W klasycznej inscenizacji przygotowanej przez Teatr Współczesny w Krakowie wydobyta została esencja tematu, którą jest historia młodej, namiętnej miłości niszczonej przez nienawiść pomiędzy rodzinami. Przedstawienie podkreśla również wagę konfliktu pokoleniowego w rodach Kapuletów i Montekich, którzy zamiast uczynić miłość Romea i Julii podstawą do zgody i pokoju, wolą realizować swoje ambicje, nie zważając na dobro swych dzieci.

 Przyjdzie im za to zapłacić najwyższą cenę.

Problemy pokazane w sztuce są wciąż aktualne, uniwersalne. Zachowany w adaptacji klasyczny tekst oraz kostiumy z epoki przybliżają młodemu widzowi piękno Szekspirowskiego Teatru. Jednocześnie prosta i przejrzysta konstrukcja spektaklu pozwala na zapoznanie się z oryginałem i ukazuje jego ponadczasowość.

Romeo i Julia

Romeo i Julia

Romeo i Julia