Spektakle

Spotkanie w Czarnolesie

Spotkanie w Czarnolesie

Teatr Współczesny w Krakowie przedstawia sceniczną interpretację utworów jednego z najwybitniejszych polskich artystów słowa epoki renesansu, Jana Kochanowskiego!

Czerpiąc z dojrzałego okresu twórczości poety, który przyniósł m.in. Psalmy, Pieśni, Fraszki, Treny czy satyryczno-polityczne Poematy, twórcy spektaklu nader zręcznie przekraczają granice jednego gatunku tworząc dynamiczne widowisko, bogate w sceniczne formy wyrazu.

I tak, kolejne przywoływane utwory odkryją przed uważnym widzem świat autentycznych przeżyć, wspomnień i osobistych refleksji autora. Od żartobliwego tonu wzywającego do śmiechu, poprzez dystans, ironię, aż po niepokój, lament i głęboki smutek, aktorzy konsekwentnie wprowadzą publiczność w poetycki świat pełen symboli i odniesień, które staną się (za sprawą zaskakujących zabiegów teatralnych, wzbogacających klasyczne brzmienie utworów Kochanowskiego) nie tylko czytelne ale i atrakcyjne dla współczesnego widza.

Spektakl przemyślany w każdym szczególe, ze spójnie i konsekwentnie realizowaną kompozycją, oryginalnymi rozwiązaniami scenograficzno-przestrzennymi i nowoczesną oprawą graficzną. Interaktywne sceny oparte na atrakcyjnej formule improwizacji nadają niepowtarzalny charakter każdemu przedstawieniu.

Zapraszamy do teatru!

Spotkanie w Czarnolesie

Spotkanie w Czarnolesie

Spotkanie w Czarnolesie