Spektakle

W pustyni i w puszczy

W pustyni i w puszczy

Ideą przyświecającą Henrykowi Sienkiewiczowi przy pisaniu tej wspaniałej przyrodniczo-przygodowej powieści było marzenie, by najnowszy utwór był uciechą nie tylko dla dzieci, lecz także dla ich rodziców. Tak też się stało. Było to również inspiracją dla nas, aby "Przygody dwojga dzieci w środkowej Afryce" - jak pierwotnie brzmiał tytuł powieści - opowiedzieć Państwu językiem teatru!

Niezapomniani bohaterowie Staś i Nel stają przed niespotykanymi wyzwaniami. Porwani i zdani na siebie, najpierw walczą o wyzwolenie, potem zaś o przetrwanie, przeżywają wewnętrzne dylematy i dorastają na naszych oczach.

Muszą radzić sobie na dzikim lądzie, odnaleźć wspólny język z przedstawicielami tubylczych plemion i znaleźć w nich sprzymierzeńców, nauczyć się też jak korzystać z dobrodziejstw przyrody a jednocześnie się przed nią chronić.

Zapraszamy na spektakl pełen emocji, egoztyki i młodzieńczego uroku, którego skondensowana akcja nieustannie trzyma w napięciu. Ciekawie pomyślana adaptacja utworu, z niekonwencjonalnymi rozwiązaniami przestrzennymi i stylowymi kostiumami, będzie tym mocniej oddziaływać na zmysły widza i dopełni gorący klimat opowieści.

Zapraszamy!

W pustyni i w puszczy

W pustyni i w puszczy

W pustyni i w puszczy