Spektakle

Opowieść Wigilijna

Opowieść Wigilijna

Spektakl dla młodzieży od 12 lat.

"Opowieść Wigilijna" przenosi nas do Londynu końca XIX wieku. Niepowtarzalny klimat tego miasta miesza się z niecierpliwym oczekiwaniem Świąt Bożego Narodzenia, nastrojem radości i serdeczności.  To właśnie w takiej scenerii poznajemy Ebenezera Scrooge'a – zgorzkniałego samotnika nieczułego na potrzeby innych. Dbający jedynie o pomnażanie swego majątku kupiec  nie ma zamiaru poddać się urokowi najradośniejszego świątecznego czasu, zostaje jednak niespodziewanie odwiedzony przez duchy przeszłych, teraźniejszych i przyszłych Wigilii. Nieoczekiwani goście odkrywają przed nim smutną prawdę – lata życia w rozgoryczeniu i stronienia od ludzi sprawiły, że zgubił gdzieś życiową mądrość i wrażliwość.

„Opowieść Wigilijna” Karola Dickensa w adaptacji i wykonaniu Teatru Współczesnego w Krakowie jest pełna subtelnego humoru, refleksji i wzruszeń. Wyraziste postaci i magia towarzyszą perypetiom Scrooge'a, który musi rozliczyć się ze swoimi lękami i przeszłością, by pojąć te prawdy życiowe, które uważane są przecież za najprostsze. Czy uda mu się dokonać wewnętrznej przemiany, zadośćuczynić za wyrządzone krzywdy i zamienić się z gnuśnego starca w szczęśliwego człowieka? By się tego dowiedzieć musimy cofnąć się o ponad sto lat, a do takich podróży w czasie nie ma miejsca lepszego niż teatr! Zapraszamy na wspólną, świąteczną przygodę w spowitych mgłami uliczkach dawnego Londynu.

Opowieść Wigilijna

Opowieść Wigilijna
Adaptacja i reżyseria: Jan Naturski
Scenografia: Elżbieta Bień
Kostiumy: Agata Wierzbicka
Efekty filmowe: Bartosz Jarzymowski
Muzyka: Maksymilian Czarnecki
Światło: Mateusz Wójcik

Aktorzy: Paweł Brandys, Honorata Sokół, Karolina Fabianowska, Katarzyna Gołąb, Szymon Grzybek, Łukasz Dąbrowski, Maciej Like

Czas trwania: 65 minut bez przerwy.