Bilety

Drodzy Widzowie!
Zanim zdecydujecie się zadać nam pytanie, sprawdźcie czy odpowiedź nie znajduje się poniżej:


Co to znaczy, że miejsca na widowni są nienumerowane?
W przypadku grup szkolnych, znaczy to jedynie tyle, że miejsca wskazują pracownicy Teatru – w miarę możliwości, dzieci siadają według wieku i wzrostu (od najmłodszych do najstarszych).
W przypadku Widzów indywidualnych, o ile nie zostaniecie Państwo poproszeni o zajęcie konkretnych miejsc, są one zajmowane dowolnie. Na widownię zapraszamy ok. 20 minut przed rozpoczęciem przedstawiania.

Ile trwają spektakle i jaka jest cena biletu?
Spektakle dla dzieci i młodzieży trwają około 65 min. bez przerwy.
Czas trwania spektakli dla dorosłych różni się w zależności od tytułu (od 70 do 100 minut), szczegóły oraz aktualne ceny znajdziecie Państwo w zakładce bilety.

Czy Teatr honoruje Kartę Dużej Rodziny?
Na ten moment nie.

Czy w Teatrze można płacić kartą?
Tak, jak najbardziej.

Czy grupy szkolne mogą jeść w Teatrze?
W trakcie spektakli dziecięcych obowiązuje całkowity zakaz jedzenia i picia. Jeśli grupa przyjedzie odpowiednio wcześniej, przed spektaklem może rozgościć się w naszym teatralnym foyer i zjeść małe co nie co.

Jak ubrać się do Teatru?
Zdajemy sobie sprawę, że grupy które nas odwiedzają często mają przed sobą cały dzień zwiedzania lub innych atrakcji dlatego zachęcamy, by strój dzieci był wygodny ale schludny. Mile widziane stroje wizytowe ale nie jest to konieczność.
Wieczorne stylizacje dorosłych powinny charakteryzować się niewymuszoną elegancją :)

Czy w trakcie spektaklu możemy robić zdjęcia?
Na widowni obowiązuje całkowity zakaz nagrywania dźwięku, fotografowania i filmowania, korzystania z telefonów komórkowych oraz innych urządzeń, które mogą przeszkadzać w odbiorze przedstawienia.

O której godzinie możemy przyjechać?
Prosimy, abyście zjawili się w Teatrze ok. 20-30 minut przed rozpoczęciem przestawienia.

Spóźniłem się, czy mogę wejść na widownię w trakcie spektaklu?
Niestety, spóźnieni Widzowie nie będą wpuszczani na widownię. Planując Wizytę we Współczesnym, weźcie pod uwagę nie tylko czas na dojazd czy poszukiwanie miejsca parkingowego ale też korki i remonty.

Czy w pobliżu Teatru jest parking?
Najbliżej znajdują się parkingi: Kraków Centrum Starowiślna 13, Autosave Parking Westerplatte 18, plac Wszystkich Świętych 5, Parking Dajwór 12, Parking Józefa 36.
Na parkingu przy Galerii Kazimierz (wjazd od ul. Podgórskiej) znajdują się 2 miejsca postojowe dla autokarów.

Jak dostać się do Was z Dworca Głównego?
To bardzo proste :) Możecie dotrzeć do nas pieszo - spacer zajmie Wam ok 25 minut, tramwajem - linią nr 3 (z Dworca Głównego Zachód, przystanek docelowy Starowiślna), przejazd trwa ok 6 minut.

Czy w pobliżu Teatru znajdują się przystanki tramwajowe lub autobusowe?
Oczywiście! Teatr jest doskonale skomunikowany z pozostałą częścią miasta. Najlepiej będzie wysiąść na przystanku: Starowiślna lub na przystankach: Poczta Główna, Św. Gertrudy, Stradom, Miodowa.

Czy Teatr znajduje się blisko Rynku i krakowskiego Kazimierza?
Tak. Droga na Rynek zajmie Wam niecałe 10 minut (przez ulicę Sienną dotrzecie wprost pod Kościół Mariacki). Kierując się w przeciwną stronę, Starowiślną, dotrzecie na Kazimierz w 15 minut.

Czy Teatr jest przystosowany dla osób z niepełnosprawnością ruchową?
Niestety nie – znajdujemy się w starej, zabytkowej kamienicy, na II piętrze bez windy. Jednakże po wcześniejszym poinformowaniu nas o takiej potrzebie, zawsze służymy pomocą.

Czy Teatr jest przystosowany dla dzieci poniżej 3. roku życia?
Gramy dla dzieci od lat 3 wzwyż. Teatr nie jest przystosowany do potrzeb rodziców z małymi dziećmi, nie ma u nas pomieszczenia do karmienia ani przewijania.